Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Kitap Çeviri Fiyatları

Kitap Çeviri Fiyatları
16.01.2023
32
A+
A-

Bu Tarifte Neler Var ?

 

 Tercüme bürolarında hizmet verilen çevirilerin başında kitap çevirileri gelmektedir. Kitap çevirileri, edebiyat ve edebiyat dışı kitap çevirileri olmak üzere iki türdür. Tercümanlık Bürolarında Kitap Çeviri Fiyatları, genellikle kelime sayısıyla hesaplanır. Kitap Çevirilerinde Fiyatların Belirlenmesinde, dil kombinasyonu, kitabın hacmi ve kitabın konusu etkili olmaktadır. Tercümanlık Bürolarında, her dil kombinasyonunun farklı bir fiyatı vardır. Ülkemizde tercümanı az olan dillerde çevirileri fiyatları daha yüksektir. Örneğin Rusça Yazılmış Bir Kitabın Çevirmenlik Ücreti, İngilizce yazılmış bir kitabın çevirmenlik ücretinden daha yüksektir. Kitap Çevirilerinde Metnin Konusu Dilin Özellikleri de fiyatların belirlenmesinde etkili olmaktadır. Örneğin kitabın dili ve konusu ağır ise, daha fazla zaman ve emek isteyen bir çalışma ise, ücreti de daha yüksek olmaktadır. Kitap çevirilerinde kaliteli ve profesyonel sonuç alabilmek için, tercümanlık bürolarında hizmet alınması tavsiye edilir.

Evrak Tercüme Fiyatları

 Resmi belge ve evrak çevirileri tercümanlık bürolarında en çok talep edilen çevirilerdendir. Nüfus Cüzdanı, pasaport, diploma, ikametgâh belgesi, oturma izni, öğrenci belgesi, öğrenci not döküm belgesi, konsolosluk belgeleri gibi evraklar, resmi belge çevirileri dir. Tercümanlık Bürolarında Evrak Tercüme Fiyatları, sayfa sayısına göre hesaplanmaktadır. Evrak çevirmenliğin de fiyatlar temel olarak dil kombinasyonuna göre belirlenir. Evrak Çevirmenlik Fiyatı, tercüme bürolarında farklı olarak belirlenir. Bu farklılık, dilin zorluğuyla, tercüme harcanacak emek ve zamanla ilgilidir. Eğer Bir dilde tercüman sayısı fazla ise  o dilin çevirmenlik ücretleri daha düşük olmaktadır. Her dil kombinasyonunun Evrak tercümeleri, genellikle resmi kurumlar tarafından istenen, noter onaylı, yeminli tercümanlar tarafından kaşelenip imzalanması gereken belgelerdir. Evrak tercümelerinde tercümenin fiyatına ek olarak noter onay ücreti de alınmaktadır. Bu ücret evrakın sayfa sayısına göre değişmektedir. Evrakların Tercümesi, resmi belge olduğu için deneyimli tercümanlık büroları tarafından yapılmalıdır.

Çeviri talepleriniz ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için www.okeanostercume.com.tr web sitemizi ziyaret edebilir veya 0212 221 45 21 ve 0553 910 31 32 numaralı MOBİL / WHATSAPP / TELEGRAM hattımız aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.